Władze Krakowa

Najważniejszym spośród największych utrudnień w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki powstał przez wzrost liczby aut na krajowych drogach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli zwiększyć wygodę krakowian jak również usprawni całość gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi potrzeba zainwestować dużo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami i naprawy już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i by było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.wybory Kraków 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.